WHO varuje před vlivem války a pandemie na duševní zdraví v Evropě

Date:

Evropa podle Světové zdravotnické organizace (WHO) zažívá důležité období v boji proti problémům s duševním zdravím v souvislosti s pandemií koronaviru a válkou na Ukrajině. TASR zprávu převzala od agentury DPA.

Otec a syn se opět setkali v přijímacím středisku pro vysídlené lidi v Záporoží. Rodina byla evakuována z Mariupolu.

„Náš region prochází rozsáhlými převraty a změnami,“ řekl ve středu v Kodani regionální ředitel WHO pro Evropu Hans Kluge. Pandemie podle něj zaměřila pozornost na duševní zdraví, zatímco ozbrojený konflikt na Ukrajině ovlivňuje duševní pohodu milionů lidí.

The aerial view of the Ukraine flag in winter

„Deset týdnů války na Ukrajině způsobilo nevyčíslitelnou nejistotu, smutek a ztráty,“ řekl Kluge. Připomněl téměř 190 útoků na zdravotnické služby na Ukrajině, které podle něj „okradly nespočet lidí o naději a přístup ke zdravotní péči“.

Play0%Volume
Kluge představil první setkání Panevropské koalice pro duševní zdraví zaměřené na podporu duševního zdraví v rámci celé Evropy. Koalice vznikla v září 2021 a tvoří ji 53 států evropského regionu WHO, jakož i mezinárodní neziskové organizace, odborníci a lidé postižení problémy s duševním zdravím.

Podle WHO žilo v roce 2021 v evropském regionu více než 150 milionů lidí, kteří měli problémy s duševním zdravím. V současnosti dostává potřebnou pomoc pouze jeden ze tří lidí trpících depresí. Problémy s duševním zdravím postihují všechny věkové skupiny a všechny společenské vrstvy.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Pořiďte si Hi-Fi reproduktory a užijte si radost z dokonalého zvuku

Dávno pryč jsou doby, kdy byly Hi-Fi reproduktory vybavením,...

Porovnání parametrů LimeVPN versus CactusVPN: V čem je která lepší?

Jaká z těchto VPN je lepší: LimeVPN, nebo toho...

Akvamarínová nej aneb znáte ty největší kameny?

Mezi akvamaríny se najdou dokonce i skuteční rekordmani. Ten...

Sexy tělo můžete mít i po čtyřicítce! Známé krásky prozradily své FIT triky

Po čtyřicítce bývá tělo pomalejší, hormony se mění a...