Tři chyby, které děláme s ručníky v koupelně

Date:

Za vaše problémy s pokožkou mohou být zodpovědné i ručníky v koupelně. Tyto chyby nedělejte!

Jak je prát?

U ručníků je obzvláště důležité, abyste je správně prali. Netřeba zapomenout na dvě věci – používejte aviváž, aby byly ručníky měkké a zbytečně nedráždily pokožku. Případně je vložte do sušičky, díky čemuž je vytáhnete příjemně měkké na dotek. Mnohem důležitější je však další bod v péči o ručníky – perte je minimálně na 60 stupňů. Bakterie usídlené v ručníku nižší teploty nezabijí. Bílé ručníky můžete klidně prát až na 95 stupňů.

Měníte je často?

Vlhké a teplé prostředí v koupelně je rájem pro bakterie. Vlhkost se v ručníku udržuje obzvlášť dobře, takže v něm mají bakterie přímo ideální podmínky. Abyste před nimi ochránili pokožku, měli byste je pravidelně měnit. Jednou za týden je nezbytné minimum. Pokud máte například problematickou pokožku obličeje, pak je měňte i každé tři dny.

Málo ručníků v koupelně

Ideální by bylo, abyste měli jeden ručník na ruce, jeden na obličej a jeden na tělo po sprchování. Ručník, který používáte k utírání rukou, byste rozhodně neměli používat i na obličej. Navzdory mytí rukou totiž končí spousta bakterií v ručníku. Aby si je přenesete na obličej, usnadníte patogenům množit se na pokožce, což může mít za následek zhoršení stavu pleti, zvláště problematické.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak vybrat stan správný stan 

Nejdůležitější součástí vybavení do kempu je logicky stan. Při jeho...

Pořiďte si Hi-Fi reproduktory a užijte si radost z dokonalého zvuku

Dávno pryč jsou doby, kdy byly Hi-Fi reproduktory vybavením,...

Porovnání parametrů LimeVPN versus CactusVPN: V čem je která lepší?

Jaká z těchto VPN je lepší: LimeVPN, nebo toho...

Akvamarínová nej aneb znáte ty největší kameny?

Mezi akvamaríny se najdou dokonce i skuteční rekordmani. Ten...