5 věcí k vyhození, za kterými vám nebude líto! Udělejte to ještě dnes

Date:

Neskladujte zbytečnosti – některé ztrácejí na kvalitě, jiné vám jen zabírají místo.

Šup s nepotřebnými věcmi do odpadků!

Vitamíny a doplňky výživy

Stejně jako jídlo, i vitamínové kapsle a doplňky výživy ztrácejí časem na kvalitě. Nejlepší je zkontrolovat minimální trvanlivost a plastové nádobky zlikvidovat tak, jak je třeba.

Vizitky

Množství vizitek stále odkládáte na nová a nová místa, abyste je po čase opět kdesi našli a řešili, co s nimi. Některé nosíte v peněžence, jiné máte uloženy v kalendáři, aby byly kdykoli k dispozici. Ruku na srdce… Kdy naposledy jste sáhli po vizitce, abyste se dopracovali ke kontaktu na osobu, kterou jste potřebovali?

Opalovací krém

Ochranné látky i chemikálie použité v opalovacích krémech časem ztrácejí svoji účinnost. Otevřenou láhev nebo sprej od loňského léta můžete bez zaváhání vyhodit.

Olej, sušené bylinky a koření

Colored trash containers for garbage separation. Taking care of nature and ecology. The greenery around. Containers for plastic, paper, glass and metal.

Světlo a teplo časem způsobují, že látky obsažené v olejích se třepí a tím pádem mění svoji chuť, což ovlivní i přípravu pokrmů. Čas použitelnosti se může výrazně prodloužit na chladném a před světlem chráněném místě, ale obecně platí – oleje by měly být zlikvidovány maximálně po dvou letech, bylinky a koření po jednom roce od prvního použití.

Otevřené víno

Pokud je víno vystaveno kyslíku, teplu nebo dennímu světlu, jeho aroma výrazně klesá. Víno také nelze uchovat v chladničce věčně. Čím více vína v láhvi zůstane, tím déle si udrží svou chuť i po otevření – maximum je sedm dní pro červené víno, tři až pět dní pro bílé a růžové víno. Pokud v láhvi zůstalo víno tak do jedné sklenice, je třeba ho vypít den po otevření.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak vybrat stan správný stan 

Nejdůležitější součástí vybavení do kempu je logicky stan. Při jeho...

Pořiďte si Hi-Fi reproduktory a užijte si radost z dokonalého zvuku

Dávno pryč jsou doby, kdy byly Hi-Fi reproduktory vybavením,...

Porovnání parametrů LimeVPN versus CactusVPN: V čem je která lepší?

Jaká z těchto VPN je lepší: LimeVPN, nebo toho...

Akvamarínová nej aneb znáte ty největší kameny?

Mezi akvamaríny se najdou dokonce i skuteční rekordmani. Ten...