Ztrácí vaše pokojová rostlinka příliš mnoho listů? Má je skvrnité? Co pomůže?

Date:

Pokud váš interiér zdobí zelené rostlinky, zřejmě se o ně umíte starat. I v takovém případě vás však mohou překvapit skvrnité listy či jejich výrazné opadávání. Jak změnit péči?

Pokud rostlina ztrácí mnoho listů

Je docela běžné, že rostliny se zbavují listů a nahrazují je novými. Pokud však zaregistrujete, že vaše rostlinka přichází o velké množství listů najednou, může to být způsobeno třemi věcmi – podmáčením, nedostatkem světla nebo suchem.

Co pomůže?
Nejprve zkontrolujte, zda její půda není příliš vlhká nebo suchá. Pokud vyloučíte oba problémy, pak je pravděpodobné, že vaše rostlina nemá dostatek světla a měli byste ji přemístit na světlejší místo v bytě.

Listy jsou skvrnité nebo žluté

House plant Chamaedorea in a ceramic flower pot isolated on a white background

Rostlinku správně hnojíte, má dostatek vody a její umístění je ideální? A ačkoli by se jí mělo dařit, její listy mají skvrny či žloutnou… Důvod? Rostlinku mohli napadnout škůdci. Na listech nebo pod nimi se nenápadně usídlily mšice nebo jiný hmyz. Stejně jako listy zkontrolujte kořeny, jestli v nich není hmyz. I lepkavé listy napovídají, že rostlinka je napadena škůdci.

Co pomůže?
Abyste se škůdců rychle zbavili, někdy stačí pokojovou rostlinu řádně osprchovat vodou. Pokud to nepomůže, můžete vyzkoušet i jiné možnosti, například žluté nálepky. Svou barvou přitahují škodlivý hmyz a ten se přilepí, poté jej jednoduše odstraníte.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Pořiďte si Hi-Fi reproduktory a užijte si radost z dokonalého zvuku

Dávno pryč jsou doby, kdy byly Hi-Fi reproduktory vybavením,...

Porovnání parametrů LimeVPN versus CactusVPN: V čem je která lepší?

Jaká z těchto VPN je lepší: LimeVPN, nebo toho...

Akvamarínová nej aneb znáte ty největší kameny?

Mezi akvamaríny se najdou dokonce i skuteční rekordmani. Ten...

Sexy tělo můžete mít i po čtyřicítce! Známé krásky prozradily své FIT triky

Po čtyřicítce bývá tělo pomalejší, hormony se mění a...