Pracujete z domova? Proč by váš stůl podle feng šuej neměl stát pod oknem?

Date:

Mnoho z nás v této době pracuje formou home office. Ze stolu, za kterým se občas pracovalo, se stalo místo, na kterém přežijeme celý pracovní den.

Práci doma by mělo odpovídat také umístění stolu.
I proto je na místě věnovat pozornost tomu, kam naši „kanceláři“ v místnosti umístíme. Pod oknem by to být nemělo, alespoň podle feng šuej.

Přechod z kanceláře do domácího prostředí přinesl pro lidi řadu výzev. Mimo jiné jsme museli vytyčit stálé místo pro pracovní stůl, což může být v menších bytech jistým problémem. Ale výzvou je také koutek či prostor, ve kterém si home office uděláme. Podle feng šuej je pro efektivní práci důležité právě místo, kde činnost vykonáváme.

Proč ne pod oknem?

Zní to lákavě… Od počítače zvednout zrak a podívat se ven. Na druhé straně to znamená, že se právě tímto díváním ven z okna během práce sklízíme zbytečně o energii. Tu rozptyluje právě okno a podle feng šuej naši energii takto „vyhazujeme“ přímo ven oknem. Každý člověk je samozřejmě rozptylován v jiné míře vnějšími vlivy a je na našem zvážení, což je pro nás prioritou. Pokud však patříte k typům lidí, jejichž pozornost létá „z místa na místo“ a několikahodinová koncentrace jim činí problémy, pak pracovní stůl pod oknem není opravdu správnou volbou.

Modern office at home.

Kam s pracovním stolem?

Jak si zařídit domácí pracovnu tak, abyste byla plná energie? Skvělé tipy odbornic

Pokud je pracovní stůl na vizuálně klidnějším místě, může se člověk lépe soustředit na své úkoly a po práci si raději vychutnejte volný čas venku na zahradě nebo na procházce. Pokud můžete v bytě stůl umístit pouze u okna, doporučuje se okno trochu zatemnit, aby vaše energie zůstala během pracovní doby u stolu.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak vybrat stan správný stan 

Nejdůležitější součástí vybavení do kempu je logicky stan. Při jeho...

Pořiďte si Hi-Fi reproduktory a užijte si radost z dokonalého zvuku

Dávno pryč jsou doby, kdy byly Hi-Fi reproduktory vybavením,...

Porovnání parametrů LimeVPN versus CactusVPN: V čem je která lepší?

Jaká z těchto VPN je lepší: LimeVPN, nebo toho...

Akvamarínová nej aneb znáte ty největší kameny?

Mezi akvamaríny se najdou dokonce i skuteční rekordmani. Ten...