Které řezané květiny vydrží ve váze nejdéle? Gerbera, růže a tady jsou další

Date:

Řezané květiny ve váze dokážou rozzářit každou místnost. Pokud si je chcete koupit jen tak, pro radost, možná vás bude zajímat, jak dlouho vydrží ty které řezané květiny ve váze. Samozřejmě, při správné péči. Tady jsou ty, které vám vydrží nejdéle.

Růže ve váze oživí každý interiér. Na jak dlouho?

Růže

Bezpochyby nejoblíbenější řezané květiny vůbec – určitě jim patří i svátek svatého Valentýna, který zamilovaní přežili teprve před pár dny. Z růží darovaných během 14. února se můžeme těšit až 14 dní.

Karafiát

Květ s hustými, nařasenými okvětními lístky může potěšit v mnoha barvách i odrůdách, květiny pocházejí z jižní Evropy. Karafiáty dokážou ve váze potěšit i deset dní.

Peruánská lilie (Alstroemeria)

Řezané květiny peruánské lilie sice vypadají na pohled křehce, ale jsou odolnější, než se na první pohled zdá. Okouzlující kvítky mají různé odstíny, od bílé přes růžovou až po žlutou a oranžovou. Okvětní lístky se otevírají jako nálevka a poskytují tak zajímavý pohled na různé barevné mixy. Ve váze vydrží až 14 dní.

Orange fower on white background.

Chryzantéma

Tato řezaná květina nabírá na popularitě, zejména kvůli mnoha vzrušujícím odrůdám, které jsou jako stvořené do vázy. Například odrůda s názvem „Princess Charlotte“ je chryzantéma pojmenovaná po dceři prince Williama a vévodkyně Kate, má něžné okvětní lístky růžové barvy se světle zelenými špičkami. Taková řezaná kytice může vydržet ve váze 2 týdny.

Gerbera

Tato řezaná květina s velkými barevnými okvětními lístky je v kyticích často používána. V prostředí s teplotami kolem 20 stupňů Celsia vydrží gerbery ve váze při správné péči i 20 dní, při vyšších teplotách je to 12 dní.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak vybrat stan správný stan 

Nejdůležitější součástí vybavení do kempu je logicky stan. Při jeho...

Pořiďte si Hi-Fi reproduktory a užijte si radost z dokonalého zvuku

Dávno pryč jsou doby, kdy byly Hi-Fi reproduktory vybavením,...

Porovnání parametrů LimeVPN versus CactusVPN: V čem je která lepší?

Jaká z těchto VPN je lepší: LimeVPN, nebo toho...

Akvamarínová nej aneb znáte ty největší kameny?

Mezi akvamaríny se najdou dokonce i skuteční rekordmani. Ten...