Rusko si vyzkoušelo simulovaný jaderný útok v blízkosti EU

Date:

Rusko oznámilo, že jeho síly provedly simulované útoky jaderných raket v Kaliningradu, který hraničí s Polskem a Litvou.

Moskva o tom informovala v 70. den války proti Ukrajině, ve které zahynuly tisíce lidí a více než 13 milionů bylo vysídleno.

Zpravodajský server The Moscow Times uvedl, že během cvičení, které se konalo včera (4. května), si Rusko vyzkoušelo elektronické odpálení mobilních balistických raket Iskander s jadernými hlavicemi. Potvrdilo to ministerstva obrany.

3D Illustration Atomic structure. Atom is the smallest level of matter that forms chemical elements. Glowing energy balls. Nuclear reaction. Concept nanotechnology. Neutrons and protons – nucleus

Cvičení se zúčastnilo více než 100 vojáků. Rusko uvedlo jaderné síly do stavu vysoké pohotovosti krátce po zahájení invaze na Ukrajinu a prezident Vladimir Putin varoval před bleskovou odvetou, pokud Západ přímo zasáhne do ukrajinského konfliktu.

„Už dva týdny posloucháme z našich televizních obrazovek, že by se měla otevřít jaderná sila,“ připomněl redaktor ruských novin a laureát Nobelovy ceny za mír Dmitrij Muratov.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Pořiďte si Hi-Fi reproduktory a užijte si radost z dokonalého zvuku

Dávno pryč jsou doby, kdy byly Hi-Fi reproduktory vybavením,...

Porovnání parametrů LimeVPN versus CactusVPN: V čem je která lepší?

Jaká z těchto VPN je lepší: LimeVPN, nebo toho...

Akvamarínová nej aneb znáte ty největší kameny?

Mezi akvamaríny se najdou dokonce i skuteční rekordmani. Ten...

Sexy tělo můžete mít i po čtyřicítce! Známé krásky prozradily své FIT triky

Po čtyřicítce bývá tělo pomalejší, hormony se mění a...